Bár az amerikai félidős választások eredménye megmutatta, hogy az Egyesült Államok népe nemcsak a belpolitikai bénázást, de a láthatóan elhúzódó, költséges és rengeteg áldozattal járó ukrán–orosz háború finanszírozását sem nézi jó szemmel, még mindig sokan vannak, akik a – legfeljebb az álomvilágban létező – totális ukrán győzelemnek szurkolnak elvakultan.

Amerika közel 18 milliárd amerikai dollárt tolt bele eddig a kelet-európai kalandba, amelytől földrajzilag és katonailag ugyan tisztes távolságot tartanak, mégis első számú kedvezményezettjei lettek volna a műveletnek, ha bejön az a naiv számítás, hogy egy, a vártnál erőteljesebb ukrán ellenállás hatására az oroszok meghátrálnak, és alázatosan leteszik a fegyvert (esetleg közben Putyin is lemond...). Csak az arányok kedvéért:
ez Magyarország 2021-es évben termelt GDP-jének a közel 10 Százaléka, és még nincs vége az évnek.
Az egész világ az ukrán nemzet dicsőségét harsogja, a közösségi média mítoszokat, szívfacsaró és gyűlöletes történeteket terjeszt az oroszok kegyetlenségeiről. Mára a kultúremberség alapkövetelménye lett, hogy a totális ukrán győzelemnél kevesebbel nem érhetjük be.
Az értetlen és álszent képmutatás fellegvárából a hollywoodi álomgyár közönségkedvenc színészei közül is akadnak szép számmal, akik saját imázsuk csiszolgatására előszeretettel látogatnak katasztrófaszafarira Ukrajnába. Abba az országba, amelynek a háború előtt vélhetőleg a létezéséről sem tudtak.
Jessica Chastain és Ben Stiller mellett a legnagyobb PR-hiéna valószínűleg a kétszeres Oscar-díjas Sean Penn, aki már több ízben meglátogatta az ukrán elnököt, természetesen alaposan dokumentált, rövid és öncélú jóemberkedés céljából.

A többek között az Őrület határán vagy a Játsz/ma című, nagy sikerű filmek sztárja ezúttal egyik Oscar-szobrocskáját adta „kölcsönbe” az ukrán elnöknek, aki eredetileg maga is színészként kezdte a híresség felé vezető utat. Penn úgy fogalmazott, hogy a gesztus szimbolikus, és hogy ő maga is nyugodtabbnak érzi magát, ha Zelenszkijnél van a szobrocska. Egyúttal tréfásan megkérte egykori kollégáját, hogy AMIKOR majd győznek, vigye neki vissza Malibura a díjat.

Kíváncsiak lennénk, Sean Penn véleménye szerint milyen kategóriában érdemelné meg az ukrán elnök az aranyszoborral járó elismerést. Van egy olyan tippünk, hogy nem ez az előadás volt az, ami felkeltette a figyelmét:
Javaslunk néhány, díjazásra méltó jelöltet – a teljesség igénye nélkül.
Legjobb rendező: bár a sztori alapján azt gondolhatnánk, hogy a háború kiváltója a gonosz Putyin (mostanában a Hitlerrel való párhuzam alapján Putler) a rendezés valójában az orosz biztonságpolitikai tűréshatárt feszegető, Ukrajnát soraiba csábító NATO-vezetőket dicséri. A tagállamok többsége nem sajnálja az áldozatot, ha pénzt, paripát, fegyvert kell beletolni, hogy minél tovább húzódjon a konfliktus. Lehengerlő teljesítmény!
Legjobb női mellékszereplő: bár a fronton rengeteg nő teljesít hazafias, hősies szolgálatot, a legjobb női mellékszereplő díját kollektíven mégis a tömegesen hirdetett ukrán randipartneroldalak fejlesztőinek és üzemeltetőinek ítéljük oda. Kevés ízléstelenebb kezdeményezéssel találkoztunk a háború áldozatainak tragédiáján hiénázó kezdeményezések között.

Legjobb férfi mellékszereplő: ki más is kaphatná, mint a derék filantróp-üzletember Soros György. Az amerikai pénzmogul még márciusban kinyilvánította, hogy a világpolitika következő kívánatos fejleménye az orosz és kínai rendszerek megdöntése lenne és csodák csodája, máris kavarodott egy jó kis proxyháború a Nyugat és Oroszország között.
