Kedvelt ellenoldali médiatermékünk, a 444.hu boldogan számolt be:
A TIME a CEU Demokrácia Intézet kutatóját, Rédai Dorottyát a világ 100 legbefolyásosabb embere közé sorolta a 2021-es TIME100 listán a Meseország mindenkié című mesekönyvért. A 18. éve vezetett lista a világ legbefolyásosabb embereinek hatását, innovációját és eredményeit ismeri el.
Persze ilyenkor lehet azzal jönni, hogy jó, hát a Time-nál az év embere volt Hitler, Sztálin, Putyin, a magyar szabadságharcos, Greta Thunberg és a személyi számítógép is („Széles az út, sokan elférnek rajta”) – de ahogy az Oscar-díjakat, ezt is igenis érdemes komolyan venni. És akár örülni is neki.
- De azért jegyezzük meg itt az archívum és a poén kedvéért, hogy egyes ellenzéki orgánumok szerint Szlovákia kimagasló sikere: náluk három napot töltött el Ferenc pápa, köztük Európa egyik leghírhedtebb nyomortelepén, a kassai Lunik IX-en.
Na, de inkább foglalkozzunk Rédai Dorottyával, és a Meseország mindenkié című könyvvel. Emlékszünk, amit Dúró Dóra teátrálisan széttépett és ledarált, beindítva a megsemmisítőtáborokat vizionáló közgondolkodók írásait.
kapcsolódó
-
Így szoktam a számomra nem tetsző könyveket, műtárgyakat kedvtelésből megsemmisíteni
Iratmegsemmisítő, vegyes tüzelésű kazán, gyufa
Nincs mit kiemelni, annyira szép, koherens életrajz. Olyannyira „túlírt” és sztereotíp az egész, hogy ilyenkor szoktam kollégáimat megkérdezni:
–Melyikőtök szórakozik?
De valószínűleg ez a való világ.
A Time tehát egyik kezével adott Orbánéknak egy kis fricskát, a másikkal meg egy baráti fülvakarást – értelmezhetjük akár így is a gesztust.
Legbefolyásosabb emberekkel szerencsére meg vagyunk áldva: 2018-ban Fekete-Győr András felkerült a Forbesnál a világ 30 legbefolyásosabb fiataljának listájára – nem érdemtelenül, örök reménység még most is, meg hát a Narancs is rendszeresen címlapon hozta.
Már most epedve várjuk a további listákat, hátha elgondolkodnak a választók.