Az Egyesült Államok elnökválasztási kampányai vitán felül a legnagyobb téttel bíró versengések közé tartoznak a világpolitika színpadán. Nem véletlen, hogy
Nincs ez másként az előválasztásoknál sem, szórakoztató látni, ahogy korábban egymásra fröcsögő jelölt-aspiránsok a győztes mögé állva hirtelen feledik minden korábbi vádjukat lelkesen teperve korábbi ellenfelük sikeréért. Ez már önmagában mutatja a sajátos tengeren túli politikai kultúra teatralitását, mikor a versenyt lefújják, a mindenkori vesztes bűnei megbocsájtatnak.
„Let the country heal!”
…szól a mindenkori frissen beiktatott elnök nagyvonalú felülemelkedő zárómondata. Nem elegáns és nem szokás a vesztes ellenféllel szemben boszorkányüldözéssel élni.
kapcsolódó
-
Nincs bocsánat Trump számára
Jaj a legyőzötteknek, 255. epizód
Trump külön utas, protekcionista politikájával, a liberális elitből kilógó, polgárpukkasztó stílusával azonban úgy tűnik, élete hátralévő részére számíthat a bosszúhadjáratra.
A Reuters cikkéből kiderül, hogy Trump állítólagos, választási csalásra buzdító január elejei telefonhívása ügyében indított vizsgálatot Georgia állam választási ügyekért felelős illetékes vezetője. A hivatal kilátásba helyezte, hogy amennyiben valóban törvénybe ütköző szabálytalanságot tárnak fel, úgy állami szintű büntetőjogi eljárás követheti a vizsgálatot.
Trump tanácsadója, Jason Miller cáfolta, hogy az ominózus beszélgetés bármely törvénybe ütközött volna,
azonban jogi szakértők szerint, ha bebizonyosodik a vád, legalább 3 büntetőjogi tényállást megvalósít a cselekmény: választási csalás szervezése, választási csalásra való buzdítás, és a választási rendszerbe történő szándékos beavatkozás.
A volt elnök tehát újabb jogi procedúrákkal kénytelen szembenézni, mialatt a nemzet gyógyul és az árkokat temetik be.