A 2020-as év az erőszakos bűncselekmények rekordéve volt Amerikában, az FBI adatai szerint a gyilkosságok száma 25 százalékkal emelkedett tavaly.
Mit tesz ilyen helyzetben egy tőrőlmetszett filantróp?
Úgy van! Olyan ügyészeket segít pozícióba, akik világnézeti meggyőződésből garantáltan enyhe ítéletek kiszabását kérik a bíróságon a vádlottakra. Szerencsére S. György, kétes üzleti gyakorlatáról ismert vállalkozó éppen ilyen filantróp.
A nyílt társadalom hívei ugyanis nem hisznek a börtön pedagógiai hatékonyságában. Az elzárás szerintük nem segít, meg embertelen, és amúgy is már a XXI. században élünk, ahol megengedhetetlen a társadalmi problémák ilyen típusú kezelése.
Persze ez most retorikai túlzás volt, Soros nem éppen most, a bűnözési statisztikák romlása miatt kezdte felvásárolni az amerikai igazságügyi rendszert. Hosszú évek óta zajlik ez a folyamat, most mindössze kötelességtudatból foglalkozunk a témával, hogy rögzítsük azt, hogy most éppen hol tart a világ.
Az apropót az adta, hogy a napokban megjelent egy cikk a The American Conservative oldalán, amelyben részletesen bemutatják, hogy Soros György és a Zuckerberg házaspár, hogyan támogatják dollármilliókkal a liberális elkötelezettségű kerületi ügyészek megválasztását Amerika minden államában. Persze úgy hangzik ez, mint egy szépen felépített konteó, azonban szó sincs összeesküvés-elméletekről: a cikk minden állítása ellenőrizhető.

Az egész ügyből maga Soros György sem csinál titkot, a 2019-ben megjelent könyvében egy teljes fejezetet szentel a kérdésnek. Jobboldalisággal és Soros-ellenességgel aligha vádolható amerikai lapok is beszámoltak az előremutató törekvésről. Illetve nem is nagyon lehetne letagadni a törekvést, ugyanis a pénz útja nyomon követhető az agg milliárdostól, a vele együttműködő szervezeteken át egészen az ügyész-jelöltek zsebéig.
Nyíltan csinálják, annak ellenére, hogy minimum aggályos, hogy világnézeti alapon töltik fel új káderekkel az ügyészi hivatalokat.
Gyakorlatilag felszámolják a független igazságszolgáltatást. Néhány dúsgazdag szektavezér lekötelezettjei viszik a teljes amerikai igazságügyi rendszert. Mindez a magyar jogállamiságért és bírói függetlenségért aggódó nyugaton történik.
Mi lesz ezután? A független sajtót darálják be? A legnagyobb médiumok beállnak a baloldali jelölt mögé, elhallgatják a baloldal jelöltjének súlyos korrupciós botrányát? Képtelenség! Amerikában nem történhet ilyen. Ha mégis, akkor tudnánk róla, mert a telex és a 444 biztos megírta volna.
Az ügyészség függetlensége a jogállam egyik legfontosabb pillére. Legalábbis, ha hihetünk azoknak, akik minden nap számonkérik a jogállam állapotát Magyarországon. Az ügyészek azok a hivatalnokok, akik egy büntetőügyben a vádat képviselik, akik fajra , nemre, vallási és társadalmi hovatartozástól függetlenül, elfogulatlanul felügyelik a nyomozás és büntetés-végrehajtást, javaslatot tesznek az ítéletekre, szabadlábra helyezésekre és elzárásokra.
Tömören, az igazságszolgáltatás egyik legfontosabb szerve.
Az ügyhöz hozzá tartozik magyarázatként, hogy Amerikában a körzeti ügyészi hivatal választás útján elnyerhető köztisztség. Az állampolgárok választják meg a jelölteket, éppúgy, mint a sheriffeket vagy éppen a politikusokat. Kampányolni kell, a sikeres kampány pedig sok pénzbe kerül.
Még szerencse, hogy vannak olyan dúsgazdag filantrópok, mint a Soros és a Zuckerberg! Ők dollármilliókkal segítik pozícióhoz azokat, akik egyenlő feltételek mellett, pusztán a szakmai rátermettségük alapján nem nyernék el az ügyészi megbízást.
Világnézeti szempontból gyúrják át a rendszert. Ami úgy valósul meg, hogy néhány kőgazdag világjobbító vagyonokat költ arra, hogy a középosztály felső rétegéhez tartozó szélsőliberális jogászokat juttassanak azokba a jól fizető pozíciókba, ahonnan lehetőségük lesz aktívan közreműködni a veszélyes és kevésbé veszélyes bűnözők társadalomra eresztésében.

Mert ugye emlékszünk, haladó gondolkodású ember nem hisz az olyan barbár megoldásokban, mint a börtönbüntetés.
A társadalmi haladáshoz pedig mindenkinek áldozatot kell hozni. A Soros and Co. adja a pénzt és a korszakalkotó ötleteket, az átlagpolgároknak mindössze annyit kell tenniük, hogy egy kicsivel több toleranciával viszonyulnak azokhoz, akik fenyegetik a biztonságukat.
A progresszívek véleménye szerint a probléma amúgy sem az emberekkel van, hanem azzal, hogy az amerikai törvények rasszista jellegűek, a letartóztatásokat önkényesen és szelektíven hajtják végre. Ezért a rasszizmus megszüntetése vethetne véget a rasszista igazságszolgáltatási rendszernek.
Miközben a progresszívek meggyőző magyarázatát olvastam, eszembe jutott George Floyd ügye. Pontosabban az ügyei, azok a bűncselekmények, amelyeket még azelőtt követett el, hogy nemzeti hőssé avatták volna.

Azon tűnődöm, hogy fenébe lehet, hogy az elvileg súlyosan rasszista amerikai igazságszolgáltatási rendszer mindössze néhány hónapos börtönbüntetésekre ítélte a visszaeső fekete bűnelkövetőt? Egymás után négyszer. Végül csak akkor kapott öt év letöltendőt, miután egy állapotos anyukát rabolt ki fegyverrel. Megjegyzem, az öt év is meglepően enyhe büntetés a bűncselekmény súlyához képest.
Persze lehet, hogy Floyd sorozatos szerencséje, amivel megúszta a hosszú börtönéveket, nem függ össze azzal, hogy bizonyíthatóan létezik egy olyan törekvés, amely azt célozza, hogy a kisebbségek tagjaival szemben legyenek elnézőbbek az ügyészek és a bírák, mégis elgondolkodtató.
Mindezzel párhuzamosan dollármilliók érkeznek azokhoz a szervezetekhez is, amelyek bűncselekménnyel gyanúsított emberek helyett fizetik ki az óvadékot.
Az ítélet előtt még egy kicsit hadd szellőztessék meg magukat a nagyvárosok utcáin. Időnként a demokrata vezetés csúcsáról kapnak hátszelet ezek a szervezetek: Kamala Harris a Minnesota Freedom Fundot népszerűsítette, így a szervezet éves bevétele a 2019-es 100 000 dollárról 2020-ra 35 millió dollárra nőtt.
A The American Conservative írásában több körzetet is számok tükrében elemeznek, amelyekből kiderül, hogy több olyan (példának okáért Kim Foxx, az illinois-i Cook megye ügyésze - Chicago) Soros által támogatott ügyész van, akinek tevékenysége alatt drasztikusan visszaesett az elmarasztaló ítéletek száma.
Nem a bűncselekmények száma esett vissza, hanem az elmarasztaló ítéleteké! Pontosan úgy, ahogy az elvárható egy nyitott társadalom eszméje iránt elkötelezett ügyész körzetében.
Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy mi a célja ezeknek a törekvéseknek? Bűnelkövetők ezreit szabadítják rá a társadalomra, enyhe ítéletekkel, óvadékprogramokkal.