Jack Posobiec amerikai konzervatív újságírót a svájci rendőrség egyenruhásai letartóztatták, miközben a Davosban minden évben megrendezett Világgazdasági Fórumról tudósított.
A svájci hatóságok megtagadták, hogy a sajtónak megindokolják a rendőri fellépést. Sőt, az egyik jelen lévő riportert és operatőrét arra is megkérték, hogy ne filmezzék a rendőrségi akciót, illetve töröljék az addig készült felvételeket.
Kérdéses ugyan, hogy a rendőrség kérheti-e a bizonyítékok törlését, miközben egy feltételezhetően jogellenes vagy minimum indokolatlan rendőri beavatkozásról tanúskodnak a felvételek. A válaszra azonban még jó ideig várni kell, legalább addig, amíg kiderül, hogy a munkájukat végző újságírókat milyen alapon vegzálták a svájci egyenruhások.
Egyébként Posobiec szabadulása után a The Post Millennialnak nyilatkozva elmondta, hogy a rendőrség azzal indokolta neki a letartóztatását, hogy „gyanúsnak” tűnt, miközben a WEF-székház (World Economic Forum) bejáratánál forgatott a csapatával. Elmondta azt is, hogy arról faggatták a nyomozók, hogy mit keres a környéken, illetve a munkahelye felől is érdeklődtek.
A rendőrségi magyarázat hitelességét némileg kétségbe vonja, hogy a svájci rendőröknek Posibiec már korábban átadta az iratait ellenőrzésre, a hatóságok így pontosan tisztában voltak vele, hogy kiről van szó, és milyen minőségében van a helyszínen.
Az sem tűnik teljesen tisztességesnek és jogkövető magatartásnak, hogy a rendőri eljárás közben megpróbálták Posobiect különválasztani a munkatársaitól, miközben a WEF-székháznál készült felvételek átadását követelték az újságírótól.
Szabadulása után az újságíró üzent Klaus Schwabnak, a Világgazdasági Forum alapító-igazgatójának is: „Mr. Schwab, nem megyünk sehova”.

Posobiecet gyakran vádolják azzal, hogy összeesküvés-elméleteket (amelyek gyakran beigazolódnak) gyárt és közvetít a felületein. Videós anyagai azonban sokakat elérnek, és az amerikai társadalom jelentős része hiteles tudósítóként tekint a fiatal konzervatív kommentátorra.
A svájci hatóságok így azoknak a millióknak sértették meg a szabad tájékozódáshoz való jogát, akik éppen Posobiec beszámolóira várnak a Világgazdasági Fórumról.
Nem meglepő, de a jobboldali újságíró hatósági zaklatása nem érte el a progresszívek ingerküszöbét. Sem a 444, sem a hasonszőrű bűntársai nem közöltek tényfeltáró cikket arról, hogy Svájcban rendőrállam épül, miután újságírókat tartóztatnak le azok politikai véleménye miatt.
Mintha az egész ügy meg sem történt volna. A törvénysértés kizárólag akkor érdekes egyes „független” portálok számára, ha az áldozat legalább valamilyen LMBTQ-identitásúként azonosítja magát. Vagy mondjuk egy aktuálisan divatos áldozati csoport tagja.
A Posobieccel történtekről azért is hallgat a fősodratú progresszív média, mivel letartóztatásának története aláássa a nyugati jogállamról szóló dajkamesék hitelességét, illetve felhívja a figyelmet a konzervatív újságíró munkájára.
Posobiec ugyanis előszeretettel foglalkozik kényes politikai kérdésekkel, Biden Hunter korrupciós ügyeitől elkezdve a hamisított amerikai levélszavazatokon át egészen a demokratákat érintő szexuális és pénzügyi botrányokig.