Civilek tömegeit mészárolták le a felfegyverzett ukrán fasiszta csapatok egy baloldali történész szerint

"Ukrajna nem egy demokratikus mintaállam, felfegyverzett náci osztagok tartják ellenőrzésük alatt az ország több pontját." "Azt mégsem lehet elvárni, hogy Ukrajna miatt világháború törjön ki." Krausz Tamás ekkor még nyíltan elmondta a véleményét az ukrán valóságról. Ma már jó eséllyel nem tenne ilyet.

Ukrajna a maga fasiszta, felfegyverzett csapataival tömegmészárlásokat hajtott végre a civilek ellen Kelet-Ukrajnában. Ezt szabad volt elhallgatni hónapokig a nemzetközi sajtóban, hogy több mint 6000 civilt mészároltak már le? Tehát Ukrajna se egy demokratikus mintaállam, rendesen felfegyverzett náci osztagok ellenőriznek számos pontot és területet ebben az országban. Tehát itt se működik semmi a nyugat-európai demokráciából [...] nem lehet átvinni.

Krausz Tamás történész, Oroszország-szakértő, az ELTE BTK Történeti Intézetének professor emeritusa, rendszerkritikai értelmiségi – olvasható a Wikipédia-oldalán. Átfutva az életrajzát, elég egyértelmű, hogy kőkemény, elfogult ultrabaloldali moszkovita, aki az MSZP-ből is Bajnai színre lépése után lépett ki, mondván, „a párt a nagytőke nyomása alatt az MSZP elvesztette szociális arculatát”.

Nos, akkor idézzük fel, miket is mondott hét éve az ATV-n az azóta már Márki-Zay magyar hangjaként ellenzéki munkavállalóvá nemesedett Simon András műsorában az akkori orosz–ukrán konfliktusról!

kapcsolódó

Több empátiával kell rendelkeznünk ahhoz, ha meg akarjuk Putyin motívumait érteni, mert szerintem a dolgok azért egy kicsit máshogyan állnak [...]. Azt látni kell, hogy másról is szó van, mint egy ravasz, kisstílű emberről, aki ide be akarja tenni a lábát.
Kelet-Európában minden új államot, nemzetállamot meg kellett '89 után szervezni. Na most ezt Oroszországtól se lehet elvitatni. 
Oroszország elbukta összes korábbi biztonságpolitikai esélyét Európában, a NATO egyre jött-jött minden ígérete ellenére keletre, és itt van Putyin egy megerősödő Oroszországban [...]. Tetszik vagy nem tetszik, Oroszországnak van egy olyan érdeke, hogy saját állambiztonságát Európában és a világrendszerben fenntartsa. Ezt semelyik államtól nem lehet elvitatni, Oroszországtól sem.
Én nem tudom, hogy Magyarországnak miért kell ilyen direkt politikai dolgokba [...]. Nem is szívesen szólok bele [...], nem tartozom a Fidesz támogatói közé, de nyilvánvaló, hogy Orbán Viktor azért úgy cselekedett, hogy azt a német kancellár is tudta róla, hogy ezt meg fogja cselekedni [...]. Nem beszélték le erről németországi vezetők Orbán Viktort, tehát el tudom képzelni, hogy a Putyinnal való kapcsolattartás az egy európai érdek is, hiszen azt mégsem lehet elvárni, hogy Ukrajna miatt egy világháború törjön ki.
Ukrajna ezer szállal kötődik Oroszországhoz [...g. Energiapiac, energiahálózati összeköttetések, a nemzetközi munkamegosztásnak itt vannak évszázados folyamatai és hagyományai, azt nem lehet csak úgy szétzúzni. Na most ha áttolnánk Ukrajnát Oroszországtól mechanikusan, hogy egyszerre csak NATO-ország lesz, hát nincs olyan orosz vezető, amelyik azt akarná, hogy Oroszország ezt szó nélkül tudomásul vegye. Ezt értette meg a Merkel, és az Orbán így illeszkedik bele ebbe a megfontolásba.
[...] van egy világméretű folyamatokba illeszkedő harc Ukrajnáért: ez szól az energiapiacról, a hatalmi-katonai-geostratégiai befolyásról, és szól arról, hogy a NATO fegyveres erői egész közel kerülhetnek Oroszországhoz. Ha Oroszország túl akar élni, akkor neki a világban meg kell tudni mutatni, hogy az egypólusú világnak vége van – ami egyébként igaz.
Oroszországot nyugat-európai módon irányítani nem lehet, nincs mit csodálkozni.
Ukrajna a maga fasiszta, felfegyverzett csapataival tömegmészárlásokat hajtott végre a civilek ellen Kelet-Ukrajnában. Ezt szabad volt elhallgatni hónapokig a nemzetközi sajtóban, hogy több mint 6000 civilt mészároltak már le? Tehát Ukrajna se egy demokratikus mintaállam. Rendesen felfegyverzett náci osztagok ellenőriznek számos pontot és területet ebben az országban. Tehát itt se működik semmi a nyugat-európai demokráciából [...], nem lehet átvinni.
Ma Ukrajnában nemzeti hőssé avatnak olyan ukrán – mondjuk így – tömeggyilkos szervezeteket, amelyek részt vettek a holokausztban mondjuk. Ezek ma Ukrajnában mintaadó politikai és katonai tömörüléseknek számítanak, mint például az Ukrán Felkelő Hadsereg és annak vezére, Bandera.

Kemény megmondás a baloldalról, kaphatna több teret is.

Vajon azóta Krausznál is megváltozott a múlt? Mert amit mond, az ma is érvényes.