- Az Action for Democracy-s Charles Gáti korábban kifejtette, hogy Orbánt mindenképpen meg kell buktatni, ha demokratikus módszerekkel nem megy, akkor másként. Kétségtelen, hogy az Egyesült Államok titkosszolgálatának és egyéb „idegen zászlós” szerveinek nagy gyakorlata van az Amerika-ellenes kormányok megbuktatásában.
- Az egyéb „idegen zászlós” szerv szerepét ezúttal az Action for Democracy töltötte be, amelyben a Soros Györgyhöz közel álló, vezető washingtoni demokrata körök vállaltak szerepet.
- A Márki-Zayt finanszírozó alapítvány tagja Francis Fukuyama, aki benne van a szintén AfD-s Kati Marton által korábban vezetett The New America Foundation, a Gulyás Márton-féle Partizánt pénzelő National Endowment for Democracy és a Rand Corporation nevű (az amerikai hadsereg agytrösztje) tanácsadó testületekben is.
- Ilyen alapon nem maradhatott ki az Action for Democracy vezetőségéből Evelyn Farkas sem, aki hadügyminiszter-helyettes volt Obama alatt, de megfordult három Soros által pénzelt szervezetnél, az Atlantic Councilnál, a German Marshall Fundnál és az Aspen Institute-nál is.
- Mellettük AfD-tag még Rafal Trzaskowski, varsó liberális főpolgármestere, Karácsony Gergely barátja is. A lengyel városvezető továbbá tagja a Soros-féle European Council of Foreign Relationsnek.
- Szintén szerepet vállalt az amerikai alapítványban Zeid Raad al-Husszein, a jordán királyi család tagja, aki az ENSZ emberi jogi főbiztosa volt, és ez idő alatt folyamatosan Orbán Viktort támadta a kemény migrációs politikája miatt.
- AfD testületi tag továbbá Robert Boorstin is, aki az egyik alapítója a demokraták legfontosabb agytrösztjének, a Center for American Progressnek (CAP). A CAP ötletgazdája Soros György volt. A demokrata agytröszt a Bajnai-féle Haza és Haladás Alapítványt is pénzelte.
- Egy helyen, egy időben dolgozott a Johns Hopkins Egyetem washingtoni Nemzetközi Tanulmányok Intézetében (SAIS) és annak Transzatlanti Kapcsolatok Központjában (CTR) Bajnai Gordon, Korányi Dávid, Charles Gáti és Anne Applebaum (Afd, Atlantic Council, National Endowment for Democracy), de szintén itt volt diák Zeid Raad al-Husszein is. Korábban Francis Fukuyama is megfordult az egyetemen. A CTR vezetője pedig Dan Hamilton, Bill Clinton egykori külügyi államtitkára. A Johns Hopkins tehát az Action for Democracy találkozási pontjának minősíthető.
A Kontra sorozatának első részében a Márki-Zay Péter volt baloldali miniszterelnök-jelölt kampányát támogató Action for Democracy nevű amerikai alapítvány igazgatóságának és a tanácsadó testületi tagok egy részének néztünk utána. Ebben az írásban folytatjuk a vizsgálódást. Most kerül sorra Karácsony Gergely főpolgármester városdiplomáciai főtanácsadója, Bajnai Gordon volt miniszterelnök egykori államtitkára és bizalmasa, Korányi Dávid által vezetett alapítvány tanácsadó testületének többi tagja.

Ahogy arról a Kontra magyar nyilvánosságban elsőként beszámolt, az AfD 1,86 milliárd forintnyi dollárral támogatta Márki-Zay Mindenki Magyarországa Mozgalmát (MMM), és valószínűleg ők finanszírozták a Karácsony Gergely-féle 99 Mozgalmat is.
Az amerikai alapítvány honlapján ugyanis hónapokon keresztül megtalálható volt a 99 Mozgalom logója, de ez később eltüntették, és azzal védekeztek, hogy mégsem támogatták Karácsony szervezetét…
A washingtoni demokrata elit segítségével váltott volna kormányt a baloldal
Az Action for Democracy honlapján az áll, hogy tanácsadó testületi tag Charles Gáti.
2019 májusában nagy lelkesedéssel számolt be arról a baloldali sajtó, hogy az amerikai Külügyminisztérium képviselői az Orbán–Trump-találkozó előtt fogadják Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi polgármestert és Kész Zoltán akkori országgyűlési képviselőt. Márki-Zay azt mondta, hogy az MMM vezetőiként részt vesznek a German Marshall Fund (GMF) kerekasztal-beszélgetésén, találkoznak a Helsinki Bizottsággal, és hivatalosak a Külügyminisztériumba is. (A GMF és a Helsinki egyaránt Soros György által támogatott szervezetek).

Ezt követően találgatások jelentek meg, hogy mely szervezet hívta meg Márki-Zayékat Washingtonba, és ott egész pontosan kikkel találkoztak. Az amerikai Külügyminisztériumban természetesen nem fogadták Márki-Zayt, aki a hivatalban lévő külügyi apparátus tagjaival sem folytatott megbeszélést.
Amit ténylegesen lehet tudni, hogy a bukott miniszterelnök-jelölt találkozott Charles Gáti magyar származású amerikai politológussal, illetve Simonyi Andrással, Medgyessy Péter és Gyurcsány Ferenc egykori washingtoni magyar nagykövetével, aki 2012 és 2018 között a Johns Hopkins University Paul H. Nitze School of Advanced International Studies Center for Transatlantic Relations ügyvezető igazgatója volt.
Az MTI egyik beszámolója alapján Gáti 1953-tól 1955-ig a Magyar Nemzet munkatársaként tevékenykedett, tehát a sötét Rákosi-korszakban volt újságíró. Nem is annyira meglepő módon az 1956-os forradalom után hagyta el Magyarországot.

1993–1994-ben az amerikai Külügyminisztérium (Policy Planning Staff of the US Department of State) tervező osztályán Európa- és Oroszország-ügyi főtanácsadóként alkalmazták, munkája középpontjában pedig a NATO-bővítés állt.
A magyar származású professzor 2000 óta oktat a Johns Hopkins Egyetem washingtoni Paul H. Nitze Nemzetközi Tanulmányok posztgraduális iskolájában (School of Advanced International Studies-SAIS). A baloldali kormányok alatt Magyarországon kitüntették: „Gáti a magyar–amerikai kapcsolatok előmozdítása érdekében kifejtett több évtizedes tevékenysége elismeréseként 2004-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje kitüntetést vehette át; a magyar-amerikai kapcsolatok erősítéséért 2008-ban a Külügyminisztérium Lánchíd-díjával tüntették ki”.
A Magyar Idők egyik 2018-as cikke szerint Charles Gáti a Demokrata Párttal szimpatizál, azon belül is Hillary Clintonért rajong. Korábban ezt írta róla a Magyar Idők:
Gáti korábban kifejtette, hogy Orbánt mindenképpen meg kell buktatni, ha demokratikus módszerekkel nem megy, akkor másként. Kétségtelen, hogy az Egyesült Államok titkosszolgálatának és egyéb »idegen zászlós« szerveinek nagy gyakorlata van az Amerika-ellenes kormányok megbuktatásában.
Charles Gáti 2020 márciusáig rendszeresen publikált a Népszavában, illetve a balos lap is sokszor készít vele interjút. Az utolsó beszélgetés 2022. szeptember 17-én jelent meg vele. Az interjúk közös pontja: Gáti elsősorban külpolitikai fronton támadja az Orbán-kormányt, és kifejti, hogy lényegében semmiben nem ért egyet a kormány irányvonalával, Ukrajnával azonban szimpatizál. Főleg azért illeti kritikával Orbánt, mert a magyar miniszterelnök nem áll be a washingtoni demokraták által diktált fősodorba.
Azt, hogy támogatná őt Soros, Gáti egy 2019-es Népszava-cikkben határozottan cáfolta. A milliárdos elképzeléseivel persze „többnyire egyetért”.
Érdemes megjegyezni, hogy Charles Gáti felesége, Toby T. Gati 1993-ban egy rövid ideig a Nemzetbiztonsági Tanács tagja volt, Bill Clinton akkori demokrata elnök különleges asszisztenseként, illetve Oroszországért, Ukrajnáért és az eurázsiai államokért felelős vezető igazgatóként tevékenykedett.
1993 és 1997 között pedig az amerikai Külügyminisztérium hírszerzésért és kutatásért felelős helyettes államtitkára volt. Dacára annak, hogy a férje nagyon „nyugatos”, Toby T. Gati tagja a Putyin- és oroszbarát, Valdai Clubnak. Gati asszony annyira „nyugatos” lehet, hogy beült a második legnagyobb orosz energetikai vállalat, a LUKOIL igazgatótanácsába, továbbá tagja a U.S.-Russia Business Councilnak is.
Elfogult filozófus is helyet kapott a csapatban
Az Action for Democracy tanácsadó testületének tagja a közismert Francis Fukuyama japán származású amerikai liberális filozófus, politológus, a nemzetközi kapcsolatok szakértője is. Fukuyama azáltal vált híressé, hogy 1992-ben kiadta A történelem vége és az utolsó ember című könyvét, amelyben azt állította, hogy a Szovjetunió összeomlása által világszinten győzött a liberális demokrácia...
„Jóslata” nem jött be, de ennek ellenére amerikai demokrata és európai liberális körökben afféle megmondóembernek, a nemzetközi kapcsolatok „sztárjának” tartják.

Charles Gátihoz hasonlóan Fukuyama is az amerikai Külügyminisztérium tervező osztályát dolgozott. A Külügyminisztériumban először közel-keleti ügyekkel foglalkozott, később az európai politikai-katonai ügyekért felelős igazgatóhelyettesként tevékenykedett; tagja volt az amerikai küldöttségnek a palesztin autonómiáról szóló egyiptomi–izraeli tárgyalásokon. Relatíve rövid ideig volt a külügyben, 1981–1982-ben és 1989-ben.
Fukuyama 2001 és 2010 között a Johns Hopkins SAIS munkatársaként tevékenykedett, az intézet nemzetközi fejlesztési programjának igazgatója volt. 2022 májusától a Soborna Ukraine nevű amerikai nonprofit szervezet tanácsadója. A Soborna Ukraine támogatja az orosz invázióval szembeni ukrán ellenállást, humanitárius segélyt nyújt Kijevnek, és ígérete alapján a háború befejezése után Ukrajna infrastruktúrájának újjáépítésén fog dolgozni.
Action for Democracy-tag Evelyn Farkas demokrata politikus is, aki 2012 és 2015 között Barack Obama adminisztrációjában Oroszországért, Ukrajnáért és Eurázsiáért felelős hadügyminiszter-helyettes volt. Farkas 2020-ban azt nyilatkozta CBS-nek, hogy magyar származású (ahogy az egyébként a vezetéknevéből is világosan kitűnik), a szülei az 1956-os forradalom után hagyták el Magyarországot. 1989–1990-ben a Council on Foreign Relations (CFR) asszistense volt. Az 1921-ben alapított CFR egy New York-i központú agytröszt, amely az amerikai külpolitikára és nemzetközi kapcsolatokra szakosodott. Nem tévesztendő össze a Soros-féle ECFR-el (European Council of Foreign Relations), az amerikai milliárdos ugyanakkor 1995 és 2004 között tagja volt a Council on Foreign Relations igazgatótanácsának. Soros elvileg most is tagja a CRF-nek, de már nem vezető tisztségviselő.
A Védelmi Minisztérium honlapja alapján Farkas 1996–1997-ben Boszniában dolgozott az EBESZ-nek. 2001 és 2008 között a Szenátus Fegyveres Erők Bizottságának szakmai munkatársa volt. 2004-ben John Kerry akkori demokrata elnökjelölt, későbbi külügyminiszter kampánycsapatának tanácsadója volt védelmi ügyekben. (A New York Times szerint Soros akkor 18 millió dollárt költött Kerry kampányára.) Evelyn Farkas 2008-ban lett az American Security Project vezető munkatársa, a tömegpusztító fegyverek elterjedésének megakadályozásával és a terrortámadások megelőzésével foglalkozott.
A magyar származású politikus 2010-től 2012-ig – immár Obama alatt – a NATO európai szövetséges erői főparancsnokának (Supreme Allied Commander Europe-SACEUR) volt a főtanácsadója, majd Leon Panetta hadügyminiszter különleges tanácsadójaként dolgozott a 2012-es chicagói NATO-csúcstalálkozó idején.
2015-ig volt Obama hadügyminiszter-helyettese. A Lindkedln-profilja szerint 2018–2019-ben a Soros György által támogatott German Marshall Fund of the United States főmunkatársa volt. 2016-ban csatlakozott a Soros által pénzelt Atlantic Councilhoz mint vezető munkatárs, ahol elvileg 2018-ig dolgozott. Mindemellett tagja a szintén Soros finanszírozta Aspen Institute-nak is, ahol az intézet a Socrates programját vezeti.
KORÁNYI Miniszterhelyettest is igazolt
Sajtóinformációk alapján Evelyn Farkas Hillary Clinton egykori külügyminiszter tanácsadója volt az orosz ügyekben, de ez munkakör a hivatalos önéletrajzaiban nem szerepel. Az azonban biztos, hogy közös fotó készült róluk.
Farkas volt az első politikus, aki a Trump–Putyin-közeledés „veszélyeire” felhívta a figyelmet.
2020-ban elindult New York állam 17-es körzetének demokrata előválasztásán, de elbukott, és csak a harmadik lett.
Melegpárti polgármester is erősíti az AfD-t

Az Action for Democracy tanácsadó testületének tagja Rafal Trzaskowski, a Donald Tusk-féle Polgári Platform (PO–EPP) politikusa, Varsó főpolgármestere, aki a Trzaskowski PO liberális szárnyának a vezére. 2009 és 2013 között EP-képviselő volt, 2013–2014-ben közigazgatási és digitalizációs miniszter Tusk-kormányában, 2014–2015-ben európai uniós ügyekért felelős külügyminiszter-helyettes volt. 2015-ben a lengyel parlament képviselőjévé is megválasztották, 2018-tól pedig Varsó főpolgármestere. 2020-ban államfőjelölt volt, de alulmaradt Andrzej Dudával (PiS) szemben, 51-49% arányban.
Az elnökválasztási kampányban kiállt mellette Karácsony Gergely, de London, Párizs és Isztambul balos főpolgármesterei is támogatták a lengyel politikust.
Varsóban ő szokta megnyitni a Pride-ot, támogat mindenféle zöld dolgot és kezdeményezést, és az ukránokkal is nagyon szolidáris. Trzaskowski az egyik létrehozója a V4-es fővárosok liberális polgármestereit tömörítő, de igazából csak papíron létező Szabad Városok Szövetségének. Külügyminiszter-helyettesként 2015-ben előbb nem támogatta a migránsok kvóták szerinti kötelező szétosztását, aztán mégis beállt a sorba. Tagja a Soros-féle ECFR-nek. A lengyel média Tusk utódjaként kezeli a PO élén. Készült közös fotója Nancy Pelosi demokrata házelnökkel.
Jordán királyi leszármazott, aki a Soros-Egyetemre tévedt
Az Action for Democracy-s Zeid Raad al-Husszein a jordán királyi család tagja, 2014 szeptembere és 2018 augusztusa között ő volt az ENSZ emberi jogi főbiztosa. Korábban Jordánia ENSZ-nagykövete volt, hazájában hercegi rangja van. Természetesen a Johns Hopkins Egyetemen tanult.

Az európai migrációs válságtól kezdődően, 2015 és 2018 között számtalan alkalommal illette kritkával a magyar kormányt a szigorúan bevándorlásellenes politikája miatt.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter első alkalommal 2016 szeptemberében követelte Zeid Raad al-Husszein lemondását az ENSZ emberi jogi biztosa tisztségéről, mivel az Orbán Viktort az Iszlám Állam ideológiájával állította párhuzamba. Szijjártó 2018 márciusában is lemondásra szólította fel a jordán herceget, mert az „rasszistának és xenofóbnak” minősítette Orbán Viktort.
2016 októberében al-Husszein arról beszélt, hogy Donald Trump amerikai elnökké választása „nemzetközi szempontból veszélyes lenne”. 2018 szeptemberében, tehát közvetlenül az emberjogi főbiztosi tisztségéből való távozása után a családja egyik tagja, Rania al-Abdullah jordán királyné az ENSZ közgyűlése előtt találkozott Soros Györggyel. Al-Husszeint Mark Malloch-Brown, az OSF jelenlegi elnöke és Patrick Gaspard, a Soros-féle alapítvány volt vezetője is követi a Twitteren.
A Bajnaiékat pénzelő szervezet alapítója is itt van
Robert Boorstin szintén szerepet vállalt az Action for Democracy-ben. Boorstin egy tipikus demokrata aktivista, politikai szervező. A LinkedIn-profilja alapján újságíróként kezdte a New York Timesnál, aztán kommunikációs munkatárs lett Michael Dukakis demokrata elnökjelölt 1988-as kampányában, majd kommunikációs menedzserként folytatta Bill Clinton 1992-es kampányában. A demokrata győzelem után Clinton vitte magával a Fehér Házba, ahol először kommunikációs asszisztens volt, majd a Nemzetbiztonsági Tanács munkatársa lett, ahol 1994 és 1996 között az volt a feladata, hogy beszédeket írjon az elnöknek. Ezt követően Warren Christopher külügyminiszter, majd pedig Robert Rubin pénzügyminiszter főtanácsadójaként tevékenykedett.
Robert Boorstin 2003-ban egyik alapítója volt a Demokrata Párt legfontosabb agytrösztjeként működő Center for American Progressnek (CAP). A CAP ötletgazdája a demokraták egyik legfontosabb donorja, Soros György volt.
Boorstin 2006-ig volt a CAP alelnöke, a nemzetbiztonsági ügyeket vitte.
A progresszív agytröszt jelenlegi vezetője Patrick Gaspard demokrata politikus, aki korábban az OSF elnöke volt.
Boorstin 2006 és 2013 között a Google közpolitikáért felelős igazgatója volt. 2014-től a Albright Stonebridge Group alelnöke. Az Albright Stonebridge Group alapítója Bill Clinton második külügyminisztere, Madeleine Albright, aki 2022 márciusában bekövetkezett haláláig vezette a cégcsoportot.
A Johns Hopkins Egyetem mint találkozási hely
Ahogy arról már több alkalommal beszámoltunk, a 2010-es kormányváltás után Bajnai Gordon volt miniszterelnökkel együtt Korányi Dávid az Egyesült Államokba ment. Korányi 2010 és 2017 között a Johns Hopkins Egyetem Nemzetközi Tanulmányok Intézet Transzatlanti Kapcsolatok Központjának [Johns Hopkins University – Paul H. Nitze School of Advanced International Studies (SAIS) Center for Transatlantic Relations (CTR)] volt a kutatója. Az egyetemen Soros György többször is előadott.

Úgy tudni, hogy Korányi az amerikai milliárdos által finanszírozott German Marshall Fund ösztöndíja segítségével került a Johns Hopkinsra. 2011 szeptemberben arról írt az Index, hogy
Tehát egy helyen, egy időben dolgozott a Johns Hopkins Egyetem washingtoni Nemzetközi Tanulmányok Intézetében (SAIS) és annak Transzatlanti Kapcsolatok Központjában (CTR) Bajnai, Korányi, Gáti és Simonyi!
Radoslaw Sikorski (PO) volt lengyel külügyminiszter, jelenlegi EP-képviselő felesége, Anne Applebaum is az AfD tanácsadó testületének tagja, de igazgatósági tagja a National Endowment for Democracy-nak is. Applebaum történész, a liberális Washington Post újságírója és a Johns Hopkins SAIS keretén belül az Agora Intézet vezető munkatársa, itt írtunk róla részletesen. Francis Fukuyama is a Johns Hopkins SAIS munkatársaként dolgozott korábban (2001–2010), az intézet nemzetközi fejlesztési programjának igazgatója volt. Zeid Raad al-Husszein jordán herceg, az ENSZ volt emberi jogi főbiztos pedig a Johns Hopkins diákja volt, ahogy azt már korábban említettük.
Ahogy az a fentiekből leszűrhető: jelentős részben Soros György által finanszírozott, vezető washingtoni demokrata körök álltak össze annak érdekében, hogy leváltsák Orbán Viktort, és egy könnyen irányítható bábut ültessenek a helyére. Ám ez nem jött össze nekik, a közel 2 milliárd foritnyi dollár támogatásuk pedig füstbe ment. A baloldal külföldi kampányfinanszírozási botránya ügyében nemrég rendőrségi és titkosszolgálati vizsgálat is indult.