Hetekkel ezelőtt több jobboldali szerkesztőség is kézhez kapott egy-egy vaskos borítékot, amiket a Jobbik-központból adtak fel. Mint kiderült, a baloldali párt ügyvédei jogi eljárást indítottak az érintett portálok ellen, azt kifogásolva, hogy hírt adtak Jakab Péter állítólagos párton belüli meggyengüléséről.
A Jobbiknál bevett szokás, hogy ha valaki a pártból vagy annak környékéről név nélkül nyilatkozik a Fidesz-közeli médiának, a jogászaik szinte azonnal munkához látnak. Ezekkel a sajtóperekkel vélhetően elsősorban az a céljuk, hogy kiderítsék, ki adott át érzékeny információkat a nyilvánosságnak, és csak másodsorban a jogi elégtétel.
Jakabék tehát ezúttal is nyomozni kezdtek a belső ügyeket kiteregető informátor ellen.

Erősen kérdéses ugyanakkor, hogy az ilyen akciók mennyire vezetnek eredményre. A sajtótermékek és az újságírók ugyanis jellemzően biztosítják segítőiknek a forrásvédelmet, és a nyomásgyakorlás ellenére sem fedik fel a személyüket.
Az ügynek egyébként egy másik üzenete is van: a Jobbik elnöke bármire képes hatalmának megőrzése érdekében, jelen esetben még a sajtószabadságot is képes újraértelmezni.
Korábbi megnyilvánulásaiból az tűnik ki, hogy a baloldali pártvezér szereti megmondani, mit lehet, és mit nem lehet írni róla. Úgy látszik,
már nyíltan fenyegeti a róla cikkező újságírókat.
Mint ismert, a Kontra írta meg a Jobbik belső ügyeire rálátó forrás elmondása alapján, hogy a rosszul végződött előválasztás és a pártelnök körüli botrányok (elsősorban a CSOK felvétele) miatt feszült hangulat alakult ki a pártban. Árulkodó, hogy értesüléseink szerint a Jobbik ügyvédjei a „pártütésben” részt vevő politikusokra voltak kíváncsiak az általuk indított perekben.