- Franciaország: 152.000.000 euró
- Olaszország: 22.476.600 euró
- Csehország: 14.254.703 euró
- Bulgária: 16.535.366 euró
- Németország: 121.797.134 euró
- Ausztria: 18.523.987 euró
- Összesen: 350.000.000 euró.
Hogy minek az értékét fejezik ki ezek a számok? Nem, nem a fenti országok Ukrajnának szánt nagylelkű adományait mutatják. A rész- és a végösszeg hat uniós tagország fegyverexportból származó bevételének az értéke, vagyis 2015 és 2020 között ennyiért adtak el fegyvert Oroszországnak.
Amikor tehát azon sajnálkozunk, hogy az ukránokat kibombázzák az országukból, mindig jusson eszünkbe, hogy ez csak és kizárólag az uniós országokkal kötött fegyverüzletek révén történhetett meg.

Nem mellékes az a körülmény sem, hogy az említett időszakban az Európai Unió fegyverembargót vezetett be Oroszországgal szemben.
A törvény betűje szerint így egy zsebkést sem lehetett eladni, nemhogy rakétákra, repülőgépekre, bombákra üzletet kötni.
Bizonyos európai országok (összesen tízen) azonban egy kiskaput kihasználva mégis kereskedtek az oroszokkal. Az ügyletekről a tagországi politikusok, titkosszolgálatok éppúgy tudtak, mint az amerikai szervek. Mégis megtörténhettek az eladások, gond és fennakadás nélkül.
Mindezek fényében válik érdekessé a cseh védelmi miniszter, Jana Černochová kijelentése: „Sajnálom, hogy az olcsó olaj fontosabb a magyar politikusoknak, mint az ukránok vére".

Nos, ez a jellemóriás azt veti a szemünkre, hogy a magyar kormány a magyar gazdaság működtetéséhez elengedhetetlen gázt és olajat vásárol az oroszoktól, miközben Csehország éveken keresztül gyilkos fegyvereket adott el nekik.
Persze teljesen jogos lenne a csehek és a többi ország védekezése: nem a fegyver öl, hanem az ember, aki használja őket. Az európai értékesítők nem felelnek azért, hogy az oroszok rombolásra és életek kioltására használják eszközöket, miközben egy nagy háborúellenes emlékművet is építhettek volna belőlük Moszkva főterén.
Sőt! Tulajdonképpen azért is adták el a fegyvereiket az oroszoknak, mert többet nem akarják már használni azokat. Az oroszok hibája, hogy megvették!
Ezzel ellentétben az oroszoktól vásárolt olajat és gázt nem lehet nemes célokra használni. Amit Magyarország tesz azzal, hogy ellenzi az orosz olaj- és gázembargó bevezetését, az háborús bűncselekmény.
Orbán cinkossá vált!!!
Egyrészről a gáz és az olaj felhasználásával elpusztítja a bolygót, másrészről az energiahordozókért adott pénzből vesz fegyvert Putyin az Európai országoktól.

Ha Orbán nem adna pénzt Putyinnak, akkor nem lett volna lehetőségük fegyvereket vásárolni a csehektől, a németektől, az osztrákoktól. Mert hiszen a fegyverbizniszben utazó országok jóhiszeműen jártak el, nem tudták, hogy mire lehet használni azokat az eszközöket. Olyan rég vettek részt háborúban, hogy már el is felejtették, hogy mire is való az a sok kacat. Csak gyártották, gyártották őket, de nem sejtették, hogy a termékek nem békés célt szolgálnak. (A békés célú fegyverek azok, amelyekkel az amerikaiak lőnek le ártatlanokat a terrorizmus elleni küzdelem nevében.)
És mi a végső poén, a hab a tortán? Nos, Csehország (Németország és a többi nyugati elkötelezettségű ország mellett) a nyolc ország egyike, amelyik aktívan az orosz gáz- és olajembargó ellen szavazott az unióban.
A jelek szerint a csehek nemcsak fegyvert adnak el az oroszoknak, de ők is többre értékelik a gázt és az olajat, mint az ukrán vért.
Még egyszer, ha nem lenne érthető:
A csehek úgy vádolták meg a magyar kormányt és Magyarországot azzal, hogy mi az orosz energiahordozókat választjuk az ukránok támogatása helyett, hogy közben ők maguk is ellenzik azt, hogy embargó alá vesék az orosz olajat és gázt, mert arra nekik is nagy szükségük van.
(Nem mellékesen Csehország és Szlovákia is a létét köszönheti az oroszoknak, de ez egy másik történet.)
A végére slusszpoénként egy rövid idézet egy a Mandineren megjelent cikkből:
„A bűncselekmény határát súroló, ész nélküli pénzköltésnek nevezte 2011-ben a baloldal, amikor az Orbán-kormány visszavásárolta az orosz Szurgutnyeftegaztól a MOL 21 százalékos részvénycsomagját. Most, tizenegy év múltán derült ki: a lépés kulcsfontosságú volt. Szakértői vélemény szerint ugyanis, ha most is orosz résztulajdonban volna a hazai olajvállalat, fennállna a veszélye annak, hogy az oroszokkal szembeni szankciók és a vállalati kivonulások miatt jelentős zavar alakulna ki a hazai üzemanyagpiacon, ami akár a gazdaság leállásával is fenyegethetne.”
Ne feledjük soha, a baloldal nem a kormány ellen van, hanem Magyarország ellen.