Az ellenzéki előválasztási verseny még korántsem ért véget. Mindössze annyi változott, hogy az eredményeket ezután körülményesebb lesz manipulálni, mivel nem Magyar György számlálja a szavazatokat.
Gattyán György minden jel szerint belép a politikai küzdőtérre, és miniszterelnöknek jelölteti saját magát.
A milliárdos vállalkozó tökéletesen ráérzett arra, hogy kínálati válság alakult ki a politikai piac baloldali szegletében. Csak olyan termékek sorakoznak a polcon, amelyekre rendkívül csekély igény mutatkozik, hiszen már 1989-ben lejárt a szavatosságuk.
Az elmúlt évtizedekben mindössze annyi történt a baloldalon, hogy a marketingeseik újracsomagolták a rossz ízű és szagú portékákat, majd forgalomba hozva azokat megpróbálják ráerőltetni az emberekre.
Ez a magyarországi baloldal harmincéves története dióhéjban. Legutóbb akkor derült ki, hogy mekkora is az igény a baloldal által kínált termékekre, amikor öt baloldali jelölt közül a magát jobboldali keresztényként azonosító Márki-Zay lett az előválasztás győztese.
A kegyelmi időszak azonban nem tartott sokáig. Jó eséllyel a Fidesz stratégáit is meglepte, hogy az „új ember” aurája milyen gyorsan elpárolgott Márki-Zay körül. Az érzékelhető szavazói érdektelenség pedig újra mozgásba hozta a rendszert. Előlépett Gattyán György, aki bejelentette indulását a 2022-es választásokon.
A sokadik milliárdos, aki aktivizálta magát a Fidesz ellenében, Gattyán mégis fekete lónak számít az ellenzéki mezőnyben.

Egyrészről a teljes digitalizáció programja sokkal érthetőbb és fogyaszthatóbb, mint bármi, amivel a magyarországi baloldal az elmúlt 20 évben az emberek elé állt.
Másrészről a baloldali ellenfeleivel ellentétben Gattyán legalább elmondhatja magáról, hogy pályafutása során számtalan munkahelyet hozott létre a fiataloknak. Ismerve a közeget, ezzel a magyar milliárdos minden tekintetben messze a baloldali mezőny elejére kerül.
Ez még akkor is igaz, ha ezt a Livejasmin létrehozásával valósította meg.
Erkölcstelen, etikailag aggályos?
Lehet. De semmivel sem aggályosabb vagy erkölcstelenebb annál, ahogy Bajnai, Gyurcsány, Dobrev vagy Bige meggazdagodott.
A Gattyánnal szemben megfogalmazott vádak, miszerint morális szempontból elítélhető módon jutott a vagyonához, csak abban az esetben érvényesek, ha ugyanígy számonkérik a többi ellenzéki szereplőt is.
A politikába belépő milliárdos egyébként már jó ideje igyekszik levetkőzni a pornócézár imázst. Joggal. Ő is érzi, hogy élete nem lehet kerek úgy, hogy egy pornóoldalból megszerzett milliárdjait számolgatja.
Szeretne részese lenni valami valódi elismeréssel kecsegtető vállalkozásnak. Ezért indul el a '22-es választásokon. Üzletemberként egyszerűen ráérzett, hogy az ellenzéki versenyben egyedül is sikeresebben szerepelne, mint a legtöbb főállású politikus a baloldalról.
Gattyán felbukkanása a politikában annak a jele, hogy a miniszterelnök-jelölti casting még korántsem ért véget.
Sőt. Olyannyira veszélyt jelent a baloldali szereplőkre nézve, hogy nem kizárt az sem, hogy '22-ben egyedül is képes lesz arra, hogy akkora támogatottságot zsebeljen be, mint a nagy jelöltek együtt.
Ezek után nem meglepő, hogy néhány nap alatt kiderült, hogy valójában a Fidesz embere.
Gyurcsány nem látja a nevét a fizetési listán, így más magyarázata nem lehet az indulásának.
A Gattyánnal szemben megfogalmazott vád éppen úgy igaz, minthogy Karácsony Gergelyt titkosszolgálati megfigyeléssel kapták rajta azon, hogy sofőrjével a buszsávban autózott, miközben az átlagemberek dugóban ültek. Vagy az, hogy Bajnait beleravaszkodták az ingatlaneladásokról szóló beszélgetésbe.
Gattyán György politikai szerepvállalását nem igazán lehet máshogy értelmezni, mint a baloldal válságtüneteként.
A társadalom baloldali része sem kívánja hatalomba segíteni a jelenlegi ellenzéket. Mást és másokat akarnak látni és hallani. Erről azonban az ellenzék vezetői nem akarnak tudomást venni.
Inkább végigszenvedik Márki-Zay Péterrel az utolsó hónapokat. Vagy ami még valószínűbb, az utolsó pillanatban behoznak helyette egy még gyengébb jelöltet.