Független és objektív közíróként újra fel kell vennünk a David Attenborough-i, féltérdre ereszkedős, természetfilmes megfigyelési pozitúrát:
Mondhatnánk, hogy mit érdekel ez minket, messze vannak, nem is értjük az egészet, intézzék el egymás között (mondjuk is). Ám mivel az Egyesült Államok belügyei évek óta a magyar belpolitikában is tényezővé és hivatkozási alappá váltak (gondoljunk csak a George Floyd nevű visszaeső bűnöző sajnálatos halálára és az azt követő fekete profilképekre), nézzük meg mi is egy kicsit jobban az esetet!
Shalomyah Bowers és cége a célkeresztben
A névből nem mindenkinek derül ki, de Bowers egy fekete fiatalember. Eddig még nem is lenne annyira érdekes a történet, de rögtön hozzá is kell tennünk, hogy maga Patrisse Cullors, a Black Lives Matter társalapítója szerződtette őt és tanácsadócégét még 2020-ban azzal a céllal, hogy a mozgalom világméretű alapítványát (GNF, Global Network Foundation) segítsen irányítani.

A GNF eredetileg egy adminisztratív egység lett volna a helyi szinten szerveződő, terepmunkát végző BLM-közösségek („BLM Grassroots”) pénzügyi forrásainak biztosítására.
Mr. Bowers továbbra is csalárd módon úgy gyűjt pénzt gyanútlan adományozóktól, hogy a BLM munkáját végző szervezet egyedüli képviselőjének adja ki magát, és a BLM hírnevét meglovagolva a saját zsebét tömi
– áll még a beadványban.
Bowers a BLM honlapján persze azonnal közleményben utasította vissza a vádakat, hozzátéve, hogy az összes állítás „káros, megosztó és hamis”.
Továbbá a BLM Global Network Foundation (ez ugye mára Bowers lett egy személyben) közleménye szerint
Szóval Amerikában a feketék fehér módszerekkel üldözik egymást, és összeesküvéssel vádolják a másikat – a fehérek pedig nézik a műsort. Tényleg ne szóljunk bele, várjunk türelmesen, aztán jelezzenek vissza, ha elintézték.
Hát igen... olyan szép, nemes, alulról szerveződő mozgalomnak indult ez az egész, aztán ezt tette az emberekkel a pénz és a hatalom! Annyira kétségbeejtő ez...
Utolsó kérdés: szegény indiánok eközben vajon mit gondolhatnak?